Co je druhotná licence a proč je levnější?

Jedná se o licenci, která již byla v minulosti zakoupena a aktivována. Z původního zařízení byla odstraněna a následně odkoupena za účelem dalšího prodeje. Jedná se například o licence velkých firem, které software pravidelně aktualizují za novější verzi a jejich původní licence prodávají za zlomek ceny.

Liší se druhotná licence od nové?

Software se na rozdíl od fyzického zboží žádným způsobem neopotřebovává. Druhotná licence má stejné parametry jako nová licence, ale za výrazně nižší cenu. Obsahuje všechny programy a funkce jako nová licence.

Rozdíl mezi druhotnou a novou licencí je ten, že u nové licence se stáváte jejím prvním vlastníkem. Ve většině případů je nová licence přenosná v porovnání s druhotnou licencí, která se váže na hardware (na Váš PC) a je nepřenosná.

Je prodej druhotných licencí legální?

Ano, prodej použitých licencí je naprosto legální, upravuje jej vyhláška Soudního dvora Evropské Unie (SDEU) z roku 2012.

Má licence neomezenou platnost?

Ano, licence které prodáváme jsou bez časového omezení, pokud u produktu nebylo uvedeno jinak. Garantujeme plnou funkčnost. V případě jakýchkoli problémů Vám licenci vyměníme za novou.

Je licence doživotní?

Ano, licence jsou doživotní. Právní úprava umožňuje re-prodej druhotných licenci pouze licencím s trvalou platností. Licenční klíč si budete moci zaregistrovat online, jakož i stahovat aktualizace.

Co je přenosná licence?

Jedná se o licenci, která se ve většině případů váže na váš účet Microsoft. Výhodou přenosných produktů je ten, že není podstatné kolik x přeinstalujete PC nebo jej vyměníte za nový, přenosná licence Vám bude fungovat neomezený počet použití. Přenosnou licenci můžete použít neomezený počet x vždy na jednom zařízení. Ve srovnání s druhotnou licencí je hlavní výhodou přenosné licence, že za produkt platíte pouze 1x.

Co je nepřenosná licence?

Nepřenosná licence se váže na hardware (na Vaše PC). To znamená, že po přeinstalování windowsu či zakoupení nového PC, případně jeho zničení/poškození bude nutné zakoupit další licenci. Druhotnou licenci lze použít pouze 1x na jednom zařízení. Výhodou druhotné licence je právě její nízká cena a pokud při práci nepoužíváte 2PC, ve kterém chcete používat tentýž klíč, je druhotná licence i naše doporučení.

Co je telefonická aktivace?

Telefonická aktivace je proces aktivace licenčního klíče, který umožňuje aktivovat klíč prostřednictvím telefonu, namísto online připojení. Tento způsob aktivace je užitečný v případech, kdy není možné se připojit k internetu nebo pokud se vyskytly problémy s online aktivací. Po spojení s automatizovaným systémem uživatel zadá identifikační kód a potvrdí svou licenci.

Jak dlouho trvá doručení licence?

Po zaplacení objednávky platební kartou Vám maximálně do 60min doručíme na email licenční klíč. Ve výjimečných případech může trvat doručení až 8 hodin. Pokud jste po vytvoření objednávky neobdrželi žádný potvrzující email zkontrolujte si SPAM, případně nás kontaktujte a problém ihned vyřešíme.

Je můj počítač kompatibilní s Windows 11?

Počítač musí splnit minimální hardwarové požadavky. Pokud nevíte, jak tyto požadavky zkontrolovat, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte, jak můžete požadavky zkontrolovat pomocí bezplatného programu PC Health Check.

Ochrana duševního vlastnictví

Snažíme se získávat originální produkty od našich dodavatelů. Pokud se však domníváte, že naše produkty mohou porušovat vaši ochrannou známku, patent nebo jiná práva k duševnímu vlastnictví, pošlete nám e-mail na adresu obchod@eklicenka.cz. Okamžitě vám odpovíme a problém vyřešíme.