Novinky

Co je to druhotná licence a proč je tak výhodným řešením?

druhotná licence

Jistě jste si všimli, že v našich nabídkách licencí často uvádíme termín “druhotná licence”. Co to přesně je, jaké jsou hlavní výhody a proč pro vás může být ideální volbou? Zde je přehled základních faktů, které byste měli znát.

Druhotná licence již byla jednou aktivována

Termín “druhotná licence” se vztahuje na licence, které již byly zakoupeny a aktivovány někým jiným. Následně však byly z původního zařízení odstraněny, zakoupeny naší společností a dále prodány. Jedná se o naprosto legální postup, který se uplatňuje po celém světě. Prodej sekundárních licencí upravuje nařízení Soudního dvora Evropské unie z roku 2012.

Důvodů, proč někdo odstraní licenci ze svého zařízení a prodá ji dál, může být několik. Nejčastěji se jedná o společnosti, které si zakoupí počáteční licenci programu, ale poté přejdou na novější verzi nebo na zcela jiný software.

Cena – hlavní výhoda druhotní licence

Nejdůležitější výhodou, kterou získáte při nákupu sekundární licence, je nízká cena. Ta je často výrazně nižší než u základní licence. Můžete ušetřit desítky eur, ale přesto získáte plně funkční originální program.

klávesnice

Má druhotná licence nějaké nevýhody?

Software se používáním neopotřebovává, takže zakoupením sekundární licence neztrácíte žádné výhody původní primární licence. Má naprosto stejné parametry, obsahuje všechny programy a funkce. V tomto ohledu se tedy nemusíte obávat žádných nedostatků.

Prakticky jedinou nevýhodou sekundární licence ve srovnání s primární licencí je skutečnost, že ji nelze přenést na jiné zařízení. Je vázaná výhradně na váš hardware. Pokud jste však pravidelným uživatelem a chcete program používat pouze na jednom zařízení, tuto nevýhodu v praxi nepocítíte.

Licence bude platit navždy

Zákon umožňuje pouze prodej druhotných licencí s doživotní platností. Jakmile si tedy zakoupíte licenci na program, můžete jej používat navždy bez rizika jakýchkoli problémů.

Máte také zájem o výhodnou sekundární licenci pro Microsoft Office, Windows, antivirové programy nebo jiné praktické aplikace? Vyberte si z naší široké nabídky!